Close

22/06/2015

Tawercom chystá spustiť satelitné vysielanie zadarmo

Spoločnosť Towercom, ktorá pripravuje novú satelitnú službu na Astre, už podpísala zmluvu na šírenie staníc JOJ a Markízy v štandardnom rozlíšení. Poskytovať ich bude môcť zadarmo.

Televízie udelili spoločnosti povolenie na šírenie staníc Markíza, Doma, Dajto, JOJ, Plus a Wau v SD kvalite. Ešte pred mesiacom sme informovali, že súhlas udelila aj RTVS pre stanice Jednotka a Dvojka.

V minulých týždňoch sa nám podarilo zistiť, že Towercom mal problém dohodnúť sa s TV Markíza, ktorá nechcela povolenie na retransmisiu vydať. Súhlas na šírenie SD verzií staníc už síce komerčná skupina vydala, uviedla ale, že ide o časovo obmedzenú možnosť. Nechcela spresniť, ako dlho platí.

Skylinku pribudne konkurencia: Odštartuje bezplatná TV služba

Skylinku pribudne konkurencia: Odštartuje bezplatná TV službaNa trhu začne pôsobiť nová satelitná služba, ktorá má sprístupniť základné stanice bez poplatku.

Najdôležitejšie fakty o novej službe

  • Ponúkne základné slovenské programy zadarmo
  • Zatiaľ má ísť o SD programy
  • Dostupná bude na satelite Astra

Satelitná služba má podľa Živé.sk ambíciu ponúknuť klientom bezplatný príjem základných slovenských staníc. Zatiaľ má ísť o programy v štandardnom rozlíšení. Za HD vysielanie si stanice JOJ a Markíza pýtajú poplatok.

Dokedy bude zadarmo?

Nie je známe, či zákazník získa kartu za nejaký jednorazový poplatok a či bude spoločnosť garantovať, že základný bezplatný balík v budúcnosti nespoplatní. V minulosti to urobili služby Skylink a CS Link. Najskôr ponúkali základné programy za cenu prístupovej karty, neskôr zaviedli 1,2-eurový servisný poplatok. Aktuálne sa pohybuje od dvoch do 2,40 eura mesačne, podľa spôsobu platby.

Towercom sa k novej službe zatiaľ vyjadrovať nechce, už skôr ale uviedol, že terestriálne a satelitné vysielanie sú hlavné aktivity spoločnosti, preto je vraj prirodzené, že vývoj sleduje a zvažuje obchodné možnosti na trhu.

Spoločnosť u nás prevádzkuje všetky celoplošné DVB-T multiplexy. Šíri zároveň mnohé stanice na satelite Astra. V poslednom čase začal šíriť na satelite aj programy RTVS v HD a všetky programy Barrandov v HD.

Mnoho ďalších kanálov

Okrem Jednotky, Dvojky, Markízy, Doma, Dajto, JOJ, Plus a Wau ponúkne služba aj voľne šírené stanice.

Na Astre 3B sú bez karty dostupné kanály TA3, ČT24, Relax Pohoda, Óčko, Noe TV, Šlágr TV, tv8, Rebel, TV Regina, regionalnitelevize.cz a TV Lux.

zdroj:satelitnatv.sk a parabola.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *