Close

07/04/2015

TV KINOSVET denne aj na satelite Astra 23,5°E ,zákazníci Skylinku od balíku Digital

Dokumentárny kanál KINOSVĚT bude od stredy 8. apríla 2015 dostupný 24 hodín denne aj na satelite Astra 3B (23,5°E) pre zákazníkov platformy Skylink s aktivovaným balíčkom DIGITAL, ktorý obsahuje všetky základné slovenské a české programy. Pre príjem bude teda stačiť mať zaplatený tzv. Servisný poplatok. KINOSVĚT doteraz vysielal pre zákazníkov Skylinku len dve hodiny denne, medzi programami TV Minimax a Leo TV od 20:00 do 22:00 a bol k dispozícii v platených balíčkoch balíčkoch Mini, Multi, Kombi, Multi HD, Flexi 7 a Komplet.

Leoš Pohl, konateľ Československej filmovej spoločnosti, prevádzkovateľa TV KINOSVĚT, je viac než spokojný: Vďaka Skylinku a ponuke Digital sa TV KINOSVĚT razom dostáva do takmer dvoch miliónov českých domácností ktoré, dnes už väčšinovo, stavili na satelitný príjem televízneho signálu. A myslím, že ich svojím programom príjemne prekvapí.TV KINOSVĚT sa zameriava predovšetkým na tajomstvá a záhady, počnúc programami popredných českých lovcov záhad S. Motl, A. Vašíčka, O. Dvořáka a I. Mackerleho a končiac podobnými dokumentárnymi sériami predovšetkým z USA. Svoje miesto majú ďalej dokumenty o katastrofách a prírodných živloch a silno zastúpené sú aj kriminalistickej dokumenty napríklad najslávnejší prípady FBI z posledných desaťročí. Veľkú pozornosť venuje tiež záhadám vesmíru. Popri historických vojnových dokumentov ako jediný uvádza aj dokumenty aktuálne, predovšetkým americkú sériu V boji a úplne novo aj dvadsaťminútový Magazín Severoatlantickej aliancie. Nechýba ani české retro a pravidelný blok atraktívnych cestopisných dokumentov vrátane unikátnych Skrytých pokladov ľudstva z filmotéky UNESCO.

Vysielanie bude po novom dostupné z novej frekvencie 11 797 MHz v kompresnom formáte MPEG-4. Pre príjem preto bude nutný satelitný HD prijímač. Vysielanie bude samozrejme kódované systémom Irdeto.

Technické parametre pre príjem:
Družica: Astra 3B (23,5°E)
Frekvencia: 11 797 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 3/4
SR: 29500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK

zdroj:Skylink M7 a satelitnatv.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *