Close

12/05/2016

Western Digital oficiálne vlastní SanDisk

Jeden z najväčších výrobcov úložných zariadení sa stáva ešte väčším nakoľko pod svoje krídla definitívne prevzal spoločnosť SanDisk.

Western Digital je spoločne so Seagate jeden z najväčších producentov úložných zariadení na svete. Táto firma včera oznámila, že bola oficiálne dokončená akvizícia iného významného výrobcu úložísk, firmy SanDisk. Tento nákup stal Western Digital vysokých $19 miliárd, avšak konečne môže o firme SanDisk prehlásiť, že ide o jej dcérsku firmu. Okrem toho samozrejme získal do svojej moci významnú firmu s veľkým podielom na trhu, ktorá je známa najmä výrobou pamäťových čipov, pamäťových kariet či USB kľúčov. SanDisk je momentálne konkrétne 3. najväčší výrobca NAND pamäťových čipov za Toshibou a vedúcim Samsungom. S logom SanDisk nájdeme na trhu aj SSD a firma dodávala OEM harddisky pre notebooky či OEM pamäte pre Apple a nVidiu. V roku 2014 dokonca prezident USA Barack Obama ocenil zakladateľa SanDisk Eliho Harariho za „revolúciu v priemysle s flash úložiskami“.

Western_digital_WD_SanDisk_USB_pocitace_technika_akcie_eshop_zilina_hacom_ehacom_predaj_poradenstvo

Obe firmy majú hlavné sídlo v Kalifornii. Šéf SanDisk-u, Sanjay Mehrotra, vyhlásil, že sa teší na to ako firma prispeje k úspechu Western Digital, ktorá sa mení na vedúcu firmu v úložných riešeniach. Obe firmy začali rokovania ešte v októbri 2015.

zdroj: pc.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *