Close

25/06/2015

Windows 10 nielen na WEBE a DVD ale aj na USB

WinFuture prišiel s tvrdením, že Microsoft plánuje predávať Windows 10 nielen prostredníctvom webu, DVD nosiča ale zároveň aj na USB kľúči.

Dostupná bude Home aj PROfessional verzia spolu s 32 bitovou ako aj 64 bitovou kópiou. USB verzia ale pravdepodobne nebude ponúkať multilicencie, práve naopak, súčasťou USB bude iba jedna licencia. V prípade multilicencií nám teda ostanú tzv. licencie „Volume“ dostupné iba cez web MSDN. Microsoft už stanovil cenu pre Home verziu na $119,99 a v prípade PRO verzie $199,99.Predpokladá sa ale, že v prípade USB verzií si doplatíme $25, resp. $38.

Nie je jasné, aká bude predpokladaná životnosť takéhoto nosiča, no pri skúsenostiach z bežného spotrebného segmentu sa dá predpokladať na úrovni 3 – 4 rokov, v porovnaní s lisovanými CD/DVD nosičmi, ktoré vydržia bežne 15 rokov. Ku akému kroku takáto distribúcia Microsoft viedla taktiež nie je jasné. Bežná inštalácia z DVD dnes trvá ~20 – 25 minút, pričom z USB bude maximálne o polovicu kratšia. Okrem toho Microsoft už dnes ponúka nástroj na tvorbu „USB inštalačky“. Microsoft pravdepodobne vychádzal zo spätnej väzby, kedy viacerí používatelia upozornili na to, že CD/DVD mechaniky majú v počítači predovšetkým kvôli inštalovaniu OS, následne ich celé mesiace nepoužijú. Okrem toho dnes viacero ultra-tenkých, resp. ultra-bookov (vrátane Macbookov) je predávaných bez mechaniky.

zdroj: pc.sk, techspot

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *