Close

17/05/2016

Windows 10 umožní plánovať aktualizácie aby vás nevyrušili počas práce

Veľká letná aktualizácia operačného systému Windows 10 prinesie možnosť plánovania inštalovania aktualizácii s cieľom vyhnúť sa neželanému prerušeniu počas práce.

Možno sa aj vám už stalo, že pohodlne surfujete Internetom alebo v horšom prípade máte rozrobenú dôležitú prácu a v tom sa bez akéhokoľvek varovania počítač reštartuje s cieľom nainštalovať aktualizácie. Svoje o tom vie aj istý hráč, ktorému streamovanie prekazila práve automatická inštalácia aktualizácie vo Windows 10.

Našťastie je však riešenie na obzore. Veľký Anniversary update, ktorý bežným používateľov dorazí v lete už teraz ponúka insider testerom v builde 14316 novú funkciu nazvanú ako Active Hours (aktívne hodiny). Tá umožňuje definovať rozsah hodín počas dňa, počas ktorých budete s veľkou pravdepodobnosťou robiť niečo dôležité a neželáte si byť vyrušovaný aktualizáciami systému. Windows tak ich inštaláciu odloží na inú dobu mimo aktívnych hodín.

microsoft_windows_10_update_operacny_system_planovane_aktualizacie_pocitace_technika_akcie_eshop_zilina_hacom_ehacom_predaj_poradenstvo

Ide vcelku o elegantné riešenie otravného problému, no používatelia už dávno mali možnosť nastaviť si čas reštartovania v pokročilých nastaveniach vo Windows Update prípadne aktivovať upozornenie na reštart. Funkcia Active Hours však celú záležitosť zrejme zjednoduší a bude ľahšie dostupná menej skúseným používateľom.

zdroj: pc.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *