Close

29/11/2012

Windows pri vydávaní nových verzií vraj čakajú veľké zmeny.

Okolo projektu Windows Blue sa objavujú strohé informácie už niekoľko mesiacov. Podľa niektorých dobre informovaných zdrojov malo ísť o niečo ako „Service Pack“ pre nedávno vydaný operačný systém Windows 8.

Aktuálne správy – ktoré však Microsoft nepotvrdil –  uvádzajú, že projekt pod kódovým označením Windows Blue bude viac než len akýmsi aktualizačným balíkom. Máme pod ním skôr rozumieť plán či stratégiu firmy, v rámci ktorej by mali byť významné aktualizácie systémov Windows aj Windows Phone vydávané každý rok. Podobnú stratégiu každoročného vydávania nových verzií systému (alebo i skôr) majú aj hlavní konkurenti vrátane Apple a Google.

V prípade Windows 8 sa veľká aktualizácia v rámci projektu Blue objaví vraj niekedy v polovici budúceho roka. Údajne má priniesť zmeny pokrývajúce aj používateľské prostredie. Spomína sa napríklad možnosť rozšíreného nastavenia Štartovacej obrazovky so živými dlaždicami vrátane využitia flexibilnejších veľkostí dlaždíc. Tiež širšie možnosti úpravy podkladových farieb a tapiet. Hovorí sa ďalej o vydaní nového kitu pre vývojárov (Windows SDK). Vývojári by pri nových aplikáciách už mali využívať aktualizované SDK, hoci doterajšie aplikácie majú naďalej fungovať.

Aktualizácia systému Windows 8 by mala byť dostupná zadarmo (alebo za symbolický poplatok), čím v podstate bude nabádať používateľov, aby si aktualizáciu aplikovali. Napriek aktualizácii by sa malo zachovať súčasné označovanie produktov Windows 8, resp. Windows Phone 8. Na tému upozornil Neowin.net či Tomshardware.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *